تبلیغات

7 شگفتی در کشور روسیه

روسیه هر تفریح و سرگرمی که فکرشو بکنین، برای بچه هاتون داره.چه بچه های آرومی که عاشق کتاب خوندن هستن و چه اونایی که از دیوار راست بالا میرن.در اینجا فهرستی از تفریحات و ماجراجویی های مهیج رو واستون فراهم کردیم.از کشف کاخ زیبا و زندگی جانداران زیر آب گرفته تا یه سفر مهیج با قایق در رودخانه بایکال و شور و هیجان در کوههای البروس.دیدنی های روسیه بی شماره فقط باید طوری برنامتونو تنظیم کنین که از اونا جا نمونین.پس با ما همراه باشین.

russia12.com دریاچه ی بایکال

این دریاچه، عمیق ترین دریاچه ی جهانه، که در شرق سیبری واقع شده که با زلال ترین آب دریاچه ای روی زمین، این دریاچه 1500متر عمق داره.دریاچه بایکال که از مفرح ترین مراکز تفریحی روسیه به شمار میره با بیش از 25 میلیون سال قدمت، قدیمی ترین دریاچه دنیا نیز به حساب میاد و در حدود23615 کیلومتر مکعب از آبهای شیرین دنیا را شامل میشه .

russia12.com

دریاچه ی بایکال روسیه

russia12.com

دریاچه ی بایکال روسیه

russia12.com دره ی آب افشان ها

صدها آب فشان که بخار و آب از آن خارج میشه در این منطقه که نام آن کامچاتکا ست قرار گرفته اند. این محل در آثار میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است بیش از 300 آتشفشان در این شبه جزیره شناسایی شده که در حال حاضر 29 آتشفشان فعال هستن.

russia12.com

دره ی آب افشان ها

russia12.com

دره ی آب افشان ها

russia12.com اثر تاریخی مادر میهن
این مجسمه عظیم و یادبود گرانبها به یاد کشته شدگان جنگ جهانی دوم ساخته شده.این مجسمه با 85متر ارتفاع دو برابر مجسمه آزادی در امریکا بوده و در کتاب رکوردهای گینس به عنوان بلندترین مجسمه تاریخی ثبت شده است، این زن نماد کشور روسیه ست.

russia12.com

اثر تاریخی مادر میهن روسیه

russia12.com

اثر تاریخی مادر میهن روسیه

russia12.com کاخ پیترهوف

این کاخ توسط پیتر اول در اوایل قرن 17میلادی در نزدیکی سنت پترزبورگ ساخته شده این بنا بیشترین آمار جذب توریست در روسیه را داره. پترگوف یکی از دیدنی های سن پترزبورگ ،در منطقه Petrodvortsovy در بخش فدرال سنت پترزبورگ و در ضلع جنوبی سواحل خلیج فنلاند قرار داره این شهر کوچک به خاطر مجموعه‌ی بی‌بدیل باغ‌ها و قصرهایش بانام کاخ پترهوف شناخته میشه پترهوف یکی از میراث جهانی یونسکو نیز محسوب میشه.

russia12.com

کاخ پیترهوف روسیه

russia12.com

کاخ پیترهوف روسیه

 

russia12.com کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای سنت باسیل مسکو با گنبد پیازی شکل رنگارنگ، یکی از دیدنی های نمادین روسیه می باشد. این کلیسا در انتهای رد اسکوئر و مرکز مسکو واقع شده تا 40 سال پس از ساخت به عنوان بلندترین ساختمان شهر شناخته میشد.کلیسای جامع سنت باسیل از 10 کلیسای جداگانه تشکیل شده . هر کلیسا شامل چند اتاق تو در تو می باشد. در ابتدا یک کلیسای جامع بود که هشت کلیسای دیگر آن را احاطه کرده بودند. دهمین کلیسا در سال 1588 به این مجموعه اضافه شد.

russia12.com

کلیسای جامع سنت باسیل

russia12.com

کلیسای جامع سنت باسیل

russia12.com قطب های جمهوری کومی

هیچ کس از تاریخ دقیق ساخت یا آفریده شدن این بناهای عجیب اطلاعی در دست ندارد. البته دانشمندان معتقدند تنها دست توانای خداوند میتونه چنین اثری را بر جای گذارد.بلندترین این صخره ها 42متر ارتفاع داره و دانشمندان میگن قدمت آنها به 200میلیون سال پیش باز می گردد.

russia12.com

قطب های جمهوری کومی

russia12.com کوههای البروس

قله آلبرتوس و یا آلبرتوز با نام محلی مینگییتاو ، یعنی کوه برف سفید، یکی از جاذبه های گردشگری روسیه می باشد. این کوه آلبرتوس روسیه، یک کوه آتشفشان چند میلیون ساله از نوع استار تو ولکانو بوده و بلند ترین و مرتفع ترین قله رشته کوه قفقاز و بام قاره اروپا به شمار میرهبلندترین نقطه ی روسیه این کوهها هستند، حتی برخی معتقدند بلندترین نقطه ی اروپا نیز کوههای البروس ست.بسیاری از توریست های تور روسیه برای اسکی و اسنوبرد هرساله به این کوهها می آیند. ارتفاع کوه البروس 5600متر برآورد شده است.

russia12.com

کوههای البروس

russia12.com

کوههای البروس

+ نوشته شده توسط سمیه در سه شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱:۳۱ بعد از ظهر، ۵۳ بازدید ، بدون دیدگاه
موضوعات: مراکز دیدنی و تفریحی روسیه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha