تبلیغات

معرفی مسجد کریستالی در مالزی

Crystal Mosque in Malaysia

مسجد کریستالی(شیشه ای) تو مالزی، یکی از زیباترین مساجد جهانه که همه قسمتهاش از شیشه ساخته شده و مجهز به تکنولوژیهای جدید از جمله اینترنته که به زائران این امکان را میده که به قرائت قرآن کریم به صورت الکترونیکی گوش کنند چه پیشرفته ولی خنده دار.

این مسجد کریستال در جزیره «وان من» در ترنگانو در شمال شرقی مالزی قرار داره و ساخت آن از سال 2006 آغاز شد و تا سال 2008 میلادی به پایان رسید. این مسجد در هشتم فوریه سال 2008 میلادی به طور رسمی برا گردشگران تور مالزی افتتاح شد این مسجد خیلی باحاله به همه چی میخوره الا مسجد.. نمیدونم فقط چرا اسمشو نزاشتن قصر..  با ما همراه باشین…     

http://malaysia12.com/

تصاویری زیبا از مسجد کریستالی در مالزی

http://malaysia12.com/

مسجدی بی نظیر از جنس کریستال در مالزی

http://malaysia12.com/مسجد کریستال یکی از مساجد مالزی ست که از کریستال خالص ساخته شده  و دومین مسجد بزرگ جنوب شرقی آسیا پس از مسجد جامع استقلال جاکارتا و یکی از زیباترین مساجد مالزی به شمار میاد البته بیشتر مردم فقط برا خوش گذرونی به اونجا میرن تا عبادت..  این مسجد در دریاچه مصنوعی پوتراجایا و در باغ میراث اسلامی وان من در ایالت ترنگانو در شهر کوالا تیرینگانو که سه هزار نفر جمعیت داره، واقع شده که با معماری داخلی بی نظیر خود ظرفیت 25 هزار نمازگزار را داره و منطقه اصلی جذب توریست در ترنگانو به شمار میاد.

http://malaysia12.com/

مسجد کریستال برای نمازهای شیشه ای

 

http://malaysia12.com/نماهای شیشه ای این مسجد به شفافیت و ظرافت آن کمک کرده، اگرچه استفاده از مصالح سبک همچون شیشه، آن را مقداری ناپایدار و شکننده نشان میده؛ اما معماری داخلی آن از قوام و صلابت زیادی برخورداره. مسجد کریستالی به خوبی با محیط اطراف خود در محوطه سازی، بازی با آب و باغ سازی ترکیب شده و با محیط شهری خود هارمونی کامل داره در کل مسجد باید پیش از هر چیز و بیش از همه، محیطی مناسب را برای خلوت کردن با خداوند فراهم کنه نه اینکه جلوتی را برای خودنمایی نفس مهیا کند ولی این مسجد برونگراس زیرا داخل این مسجد از بیرون مشخصه درحالی که مسجد مکانی برای خلوت کردن با خداوندس.

http://malaysia12.com/

مسجد کریستالی در مالزی

http://malaysia12.com/محراب و شبستان اصلی مسجد، محیطی رویایی به همراه فضای معنویی را با نقوش اسلیمی و تذهیب و استعاره هایی از صفات خداوند با خطوط کوفی برای آن ترسیم کرده است.سازندگان این مسجد به جنبه توریستی آن بیشتر توجه داشته اند و با دیدی اقتصادی و توریستی اونو ساختن و به جلوگیری و به خودنمایی بیش از حد ساختمان مسجد توجه بیشتری داشته اند و امروزه بعنوان یکی از دیدنی های مالزی محسوب میشه.

http://malaysia12.com/

مسجد کریستالی در مالزی

http://malaysia12.com/

آشنایی با مسجد زیبای کریستالی در مالزی

http://malaysia12.com/

مسجد کریستال

http://malaysia12.com/

مسجد کریستالی در مالزی

خوشتون اومد؟؟؟؟   این ی مسجد بسیار جذابیه که از بس بهش رسیدن بعضیا عقیده دارن اگه امام ظهور کنه اولین مکانی را که خراب کنه این مسجده …   اگه میخان شما هم به این مسجد برین همین الان گوشیو بردارید و برای تهیه بلیط هواپیما مالزی اقدام کنید و یا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.
+ نوشته شده توسط سمیه در پنجشنبه، ۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۰ قبل از ظهر، ۳۴ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha