تبلیغات

معبد مارهای سمی در پنانگ

Snake Temple in Penang

همانطور که همگی میدونید معابد مالزی طرفدارای زیادی داره که مسافرین تور مالزی نوروز 95 ترجیح میدن نیمی از وقت خودشون را به دیدن این معابد سرگرم کنن که یکی از این معابد ،معبد مار پنانگ نام داره شاید اسمش یکم وحشتناک بنظر میرسه ولی نه ،من میتونم سلامتی شما را با رفتن به این معبد ضمانت کنم .معبد مار یکی دیگر از دیدنی های پنانگمالزیه که در این معبد مارها خدا هستند و مردم آنها را عبادت میکنند(دقیقا مثل فیلم یوسف که خدایانشون ی آدمک فلزی بود) این معبد به معبد ابرهای لاجوردی یا معبد ابرها نیز شهرت داره و…  پس با ما همراه باشین. 
http://malaysia12.com/

معبد مار در پنانگ مالزی

http://malaysia12.com/از مهمترین جاذبه های مالزی ,معبد مارها در پنانگ می باشد این معبد به ابر لاجوردی هم شناخته میشه. معبد مار های پنانگ در سال ۱۸۵۰ با کمک مالی سخاوتمندانه ی یک اسکاتلندی به نام دیوید براون (که میگن چور سو کنگ بیماریشو درمان کرده) ساخته شد.تو این معبد خطرناک ترین مارها وجود داره .مارهای این معبد تحت عمل جراحی غدد سمی خود را از دست داده اند و بی خطر شدند و میتونید اونارو در آغوش بگیرید بدونه هیچ ترسی. در گذشته این مکان کلبه یکی از راهبان منطقه بوده که پس از درگذشت او معبدی بر روی کلبه او ساختند و مارها در آن جای گرفتند. این معبد از بهترین جاذبه های گردشگری پنانگ میباشد که تا فرودگاه (Sungai Kluang )  سه کیلومتر فاصله داره.

http://malaysia12.com/

معبد مارها در پنانگ مالزی

 

http://malaysia12.com/ این معبد شگفت انگیز برای بزرگداشت چور سو کنگ که یک کشیش بودایی بود ساخته شده . تو افسانه ها نوشته شده  این راهب به مارها پناه میداده!!!(در نظر بگیر ..  ) خلاصه زمانیکه ساخت این معبد بعد از مرگ اون کامل شدو مارها هم خودشون شیک و مجلسی به این معبد اومدن. بعد از اون مارها جزو ملتزمین کشیش شده بودن و چندتا مار سمی و زهر دار Wagler’s pit vipers همچنین مارهای درختای سبز تو این معبد وجود داشتن.

http://malaysia12.com/

معبد مار پنانگ با مارهای باور نکردنی

http://malaysia12.com/برخی بر این باورند که نام این معبد گمراه کننده و وحشتناکه چرا که این معبد اصلا خطرناک نیست. در هر صورت وقتی نام معبد مار را می شنوید برخی انتظار دارند با مارهای پیتون که در اطراف حلقه زده اند مواجه شوند اما این معبد یک محل بسیار آرام و بی خطر ست و مارهای بی خطر در اطراف آن می خزند. در ورودی معبد یک دستگاه بخور روشنه که بخار آن سالن اصلی را پر می کند و به عنوان یک آرام بخش عمل میکنه و همین باعث میشه که مار ها بی حرکت باشند و یا به خواب فرو روند.

http://malaysia12.com/

معبد مار پنانگ از جاذبه های دیدنی مالزی

http://malaysia12.com/در معبد مار پنانگ علاوه بر مارها ،مجسمه ها و کنده کاری های زیبایی هم در این معبد وجود داره که برای عکاسی بسیار مناسب هستن. یک زنگ ۶۰۰ پوندی در سالن اصلی این معبد وجود داره که در سال ۱۸۸۶ در دوران سلطنت Manchurian از چین به این جا آورده شده است. این زنگ در روز اول و پانزدهم هر ماه چینی به صدا در میاد و دعوتی محسوب میشه برای کسانی که دعا کردن را ترک کرده اند. در فضای پشت معبد درختان میوه وجود داره که مارها در روی شاخه های این درختان دیده می شوند بازم میگم این مارها بی خطرن.. 

http://malaysia12.com/

معبد مار پنانگ

http://malaysia12.com/انجام مراسمات مذهبی برا مسافرین تور مالزی در این معبد معمولا از ساعت ۵:۰۰ با سر دادن شعار sutrasآغاز میشه یک نمایشگاه کوچک هم در این معبد وجود داره که شامل تانکر هایی است که در داخل آن ها مارهایی از قبیل مار پیتون و مار کبری دیده میشه. در معبد مار پنانگ با مارهای باور نکردنی میتونید با این مارهای خطرناک عکس بگیرید. دندان نیش بیشتر مارهای موجود در معبد کشیده شده است. اما اگر بخواهید یکی از مارها را در دست بگیرید و با آن عکس بگیرید باید پول بیشتری پرداخت کنید در اطراف معبد جاذبه های دیدنی زیادی وجود نداره و بیشتر کارخانه و بزرگراه ست. پس بهتره در روشنایی روز معبد را ترک کنید    تا بتونید از سرویس اتوبوس ها استفاده کنید و یا تاکسی بگیرید. بازدید از این معبد رایگانه اما بهای بازدید از مزرعه مارها برای بزرگسالان ۵ رینگیت و برای کودکان ۳ رینگیت است.

http://malaysia12.com/

معبد مارها در پنانگ مالزی

http://malaysia12.com/

معبد مارها در پنانگ مالزی

http://malaysia12.com/

معبد مار پنانگ

http://malaysia12.com/

معبد مار پنانگ

تواین مطلب با یکی از خوشگل ترین معابد پنانگ اشنا شدید با کلی مارهای جورواجور خطرناک ولی بدون زهر که میتونید مثله عروسک بغلشون کنین و باهاشون کلی عکس یادگاری بگیرین (منو اقاماره یهووویی  ) امیدوارم خوشتون بیاد 

برای خرید بلیط مالزی یا اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرین پشیمون نمیشین

+ نوشته شده توسط سمیه در سه شنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۰ قبل از ظهر، ۳۸ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha