تبلیغات

بهترین معابد مالزی از نظر گردشگران

مالزیبه خاطر اینکه نژادهای مختلفی (اسلام، بودائیسم و هندوئیسم ) توش زندگی میکنن عقاید و مذهب های مختلفی دارن و برای همین هم معابد و مساجد زیادی توش ساخته شده که اکثرا خیلی قدیمین و تاریخی و طرفدارای زیادی دارن.

توریست های زیادی هم به اون ها سر میزنن و احترام زیادی براشون قائلن و بی احترامی به این معابد قوانین خاص خودشو داره :roll: تو این پست بهترین معابد مالزی که جزء جاذبه های گردشگری مالزی شناخته میشه رو بهتون معرفی میکنم تا ببینین چجور جایی هستن و مردم چقدر بهشون اهمیت میدن 

 

http://malaysia12.com/معبد ککلوک سی پنانگ

Kek Lok Si Temples Penang

بزرگترین معبد بودا تو شرق آسیا همینجاست و یکی از بهترین معابد مالزی هم هست..معبدی که در سال 1930 با 7 طبقه تو جزیره پنانگ ساخته شده و  10.000 تا مجسمه بودا از جنس مرمر و برنز داره و و طراحی آن هماهنگی بین آیین بودایی ماهایانا و تراوادا را نشون میده.

http://malaysia12.com/

معبد کک لوک سی پنانگ

http://malaysia12.com/معبد بهشت و جهنم مالزی

Temple of Heaven and Hell Malaysia

مشخصه های بارز این معابد خداهای سنگی بزرگیه که حجم و هیمنه مجسمه بزرگی معبد را نشون میده. معبد هندوها خدایی طلایی رنگ داره. خدایانی با چهره های انسان و بدنهایی حیوانی تو این معبد ساخته شدن. شستن و غسل های تطهیر و سجده های عجیب و نیز پیشکش کردن های از گل و میوه تا پول و شمع و عود، در تمام این معابد وجود داره.

http://malaysia12.com/

معبد بهشت و جهنم مالزی

 

http://malaysia12.com/معبد باتو کیو کوالالامپور

Batu Cave Temple Kuala lumpur

این معبد که چسبیده به غارهای باتو کیو توشمال کوالالامپور قرار داره و 2تا جاذبه گردشگری کوالالامپور کنار هم هستن که گردشگرای زیادی واسه دیدن این ها هر روز به این شهر سفر میکنن..چون یکی از معروفترین معابد هندو بیرون هندوستان و از بهترین معابد مالزی به شمار میره.

http://malaysia12.com/

معبد باتو کیو کوالالامپور

 

http://malaysia12.com/معبد بودهیستز لنکاوی

Buddhists Temple langkawi

این معبد هنوز 10سال هم نیست که تو لنکاوی به وجود اومده و به خاطر اینکه خیلی جدید هست کسی زیاد نمیشناستش ولی یکی از معابد بوداییه.ولی در کل توی این جزیره معابد بزرگ و معروفی وجود نداره و به سختی میشه یکی دو مورد پیدا کرد..
http://malaysia12.com/

 

http://malaysia12.com/معبد مار پنانگ

Snake Temples Penang

این معبد شگفت انگیز برای بزرگداشت چور سو کنگ که یک کشیش بودایی بود تو سال 1850 ساخته شده.تو افسانه ها نوشته شده  این راهب به مارها پناه میداده!این معبد جزو جاذبه های گردشگری پنانگه و چندتا مار سمی و زهر دار و همچنین مارهای درختای سبز تو این معبد وجود دارن که میتونین اونا رو از نزدیک ببینین.

http://malaysia12.com/

معبد مار پنانگ

 

http://malaysia12.com/معبد تین هو کوالالامپور

Thean Hou Temple Kuala Lumpur

یکی از بناهای مذهبی کوالالامپور که از قدیمی ترین و برگترین معابد جنوب شرقی آسیاست معبد تین هو هستش.. این معبد بودایی واقع در جاده جالان کلانگ لاما هست.این معبد تو سال 1894 ساخته شده و به سبک معماری معاصر و طرح های سنتی با تزیینات پیچیده، کنده کاری های روی دیوارها و نقاشی های کار دست داره.

http://malaysia12.com/

معبد تین هو کوالالامپور

 

http://malaysia12.com/معبد سری سوبرامانیار لنکاوی

Sri Subramaniar Temple Langkawi

این معبد تو سال 1959 ساخته شده.این معبد که یکی از اصلی ترین معابد هندو تو لنکاویه که طرفدارای زیادی داره و مردم برای شکرگذاری زیاد به این مکان مقدس مراجعه میکنن و با خدای خودشون راز و نیاز میکنن.

http://malaysia12.com/

معبد سری سوبرامانیار لنکاوی

 
این معابدی که بهتون معرفی کردم همشون جزء بهترین معابد مالزی هستن و تو این کشور مردم زیادی هستن کوچک و بزرگ در مقابل این خدایان سنگی احترام می گذارند تو این معابد پر از زوج های جوانی است که برای آغاز زندگی مشترک به اونجا میروند و برا خوشبختیشون دعا می کنند اگه جزو مسافرین تور مالزی هستین و میرین اونجا باید با مراسمشون آشنا باشین که یهو ناخواسته بهشون بی احترامی نکنین 

021-88548853

+ نوشته شده توسط سمیه در پنجشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۴:۰۰ بعد از ظهر، ۴۰ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha